Czyściki magnetyczne

 

Budowa czyścika magnetycznego jest stosunkowo prosta, składa się z dwóch części. Oba te elementy wyposażone są w silne magnesy. Część zewnętrzna posiada wygodny uchwyt i miękką okleinę, łatwo przesuwająca się po powierzchni szyby. Druga część, która odpowiada za czyszczenie wewnętrznej strony szyby, jest odpowiednio szorstka, żeby usuwała glony i osad.
Zalety czyścika magnetycznego to wygoda użytkowania, suche ręce podczas pracy oraz brak potrzeby zdejmowania pokrywy akwarium podczas czyszczenia. Przesuwamy zewnętrzną część czyścika, a wewnętrzna porusza się za nią, czyszcząc szybę od środka. Wyróżniamy czyściki pływające, czyli takie, które po rozłączeniu się wypływają do powierzchni wody oraz czyściki magnetyczne tonące. Są one połączone żyłką, która ułatwi wyłowienie zatopionej części czyścika w przypadku odczepiania od szyby.
Wybór odpowiedniego czyścika magnetycznego należy uzależnić od grubości szyb, z jakich wykonane jest akwarium. Dedykowany do maksymalnej grubości 6 mm nie sprawdzi się przy szybie grubszej. Będzie odpadał albo niewystarczająco przylegał, tym samym niedokładnie czyścił. Ważna jest również wielkość samego czyścika – te duże dedykowane większym akwariom nie pozwolą na precyzyjne czyszczenie w małym nano akwarium. Dostępne są także modele wyposażone w wymienne ostrza, które poradzą sobie z trudnymi do usunięcia zanieczyszczeniami szyby. Przy wyborze odpowiedniego czyścika należy również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonane jest akwarium. W przypadku delikatniejszego akwarium wykonanego z akrylu należy dobrać dedykowany do tego materiału czyścik.

Czyścik magnetyczny do szyby 10mm mocny magnes
Czyścik magnetyczny do szyby 10mm mocny magnes
Producent: Ruhhy
Cena: 16,90 zł
Flipper pico black 6mm czyścik magnetyczny
Flipper pico black 6mm czyścik magnetyczny
Producent: Flipper
Cena: 89,99 zł
Resun czyścik magnetyczny l do 15mm
Resun czyścik magnetyczny l do 15mm
Producent: Resun
Cena: 31,90 zł
Resun czyścik magnetyczny s do 5mm
szt.
Resun czyścik magnetyczny s do 5mm
Producent: Resun
Cena: 14,90 zł
do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium