Opcje przeglądania
Cena
  • od do

Balling

Balling jest to metoda dozowania do akwarium morskiego minerałów i mikroelementów. Ma na celu zapobieganie wahaniom parametrów. Ze względu na to, że koralowce, skorupiaki, algi wapienne pobierają duże ilości substancji mineralnych z wody potrzebnych im do wzrostu i budowania szkieletów, mogą wystąpić w wodzie słonej niedobory takich pierwiastków jak magnez i wapń oraz wahania twardości węglanowej.
Metoda opracowana przez jednego z pionierów akwarystyki morskiej Hansa Wernera Ballinga umożliwia regulowanie zawartość tych związków i parametrów w akwarium. Polega na podawaniu roztworów, w skład których wchodzą minerały i mikroelementy, niezbędne i łatwo przyswajalne dla organizmów morskich.
Do suplementacji tą metodą możemy stosować gotowe płyny lub przygotowywać roztwory z formy sypkiej. Do dozowania metody Ballinga warto zaopatrzyć się też w pompę dozującą, która zautomatyzuje dawkowanie. Dobierając odpowiednie dawki preparatów, musimy zaopatrzyć się też w testy pozwalające określić nam poziom Ca, Mg, i KH. Wykonując pomiary, możemy stwierdzić spadek zawartości danych pierwiastków w wodzie oraz wahania twardości węglanowej. Na tej podstawie dobieramy dzienne zapotrzebowanie całego ekosystemu, jakim jest akwarium morskie na przygotowane roztwory.

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium