Opcje przeglądania

Pompy obiegowe

Pompy obiegowe to specjalistyczne pompy akwarystyczne o wysokiej wydajność. Ich głównym zadaniem jest podniesienie wody na wymaganą wysokość. Im większej mocy pompa, tym wyżej przepompuje wodę. Występują modele pomp, które mogą pracować zanurzone, jak i takie, które mogą pracować poza akwarium. Urządzenia te mają szerokie zastosowanie w akwarystyce. Możemy używać ich w akwariach słodkowodnych, morskich, oczkach wodnych, terrariach, paludariach oraz hydroponice.
Pompy obiegowe w akwariach słodkowodnych wykorzystywane są do wymuszenia przepływu wody w panelu filtracyjnym oraz między głównym zbiornikiem i sumpem. W akwariach wykorzystujących filtrację hydroponiczną zasilają wodą doniczki z roślinami. Mogą zasilać chłodziarki akwarystyczne, lampy UV i grzałki przepływowe.

W akwariach morskich wykorzystujemy je jako główne urządzenie wymuszające ruch wody, służą również do wymuszenia ruchu wody w odpieniaczach białek.

Dobierając pompę, musimy zwrócić uwagę na jej moc i przepływ pod kątem tego, w jakim celu będzie używana. Występują różne modele pomp obiegowych. Takie, które mają stały przepływ oraz te z kontrolerami więc można ustawiać na nich przepływ, jaki jest potrzebny i zwiększać lub zmniejszać go według potrzeb.

Juwel pompa eccoflow 600 l/h 6,5w
Juwel pompa eccoflow 600 l/h 6,5w
Producent: JUWEL
Cena: 159,90 zł
Juwel pompa eccoflow 1000 l/h 8w
szt.
Juwel pompa eccoflow 1000 l/h 8w
Producent: JUWEL
Cena: 212,90 zł
do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium