Odpieniacze białek

Odpieniacze są swoistymi filtrami mechanicznymi, służą do usuwania z wody niebezpiecznych białek. Piana na brzegu morza to częsty widok np. po sztormach, gdy morze było mocno wzburzone. Efekt pienienia występuje tylko w naturalnych zbiornikach ze słoną wodą, ponieważ ma ona odpowiednio wysokie napięcie powierzchniowym. Odpieniacz do akwarium morskiego za pomocą wydajnej pompy miesza pod dużym ciśnieniem wodę akwariową z powietrzem, czego wynikiem jest tworząca się piana białkowa, która gromadzona jest w kubeczku odpieniacza. Dodatkowo wraz z białkami usuwane są inne zanieczyszczenia z wody, które przylepiają się do pęcherzyków piany.
Jeśli kubek się napełni, wyjmujemy go i myjemy pod bieżącą wodą. Nie używamy, żadnych środków chemicznych. Proces ten jest szybki i prosty.

Wyróżniamy odpieniacze wewnętrzne, które montujemy w filtrze kaskadowym (w przypadku niewielkich akwariów) lub umieszczamy w sumpie lub panelu filtracyjnym akwarium morskiego. Zanurza się je w wodzie na określoną wysokość, aby urządzenie działało wydajnie. Odpieniacze zewnętrzne, nie muszą być zanurzone w wodzie. Instalujemy je podobnie do filtra kaskadowego, wieszając na szybie akwarium. Dobierając odpieniacz, kierujemy się jego wydajnością, objętością naszego akwarium morskiego oraz liczebnością obsady.

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium