Chemia i preparaty

 

Kategoria Chemia i preparaty do akwarium morskiego jest bardzo obszerna, znajdziemy tutaj wszystkie niezbędne produkty, które dozujemy do akwarium w celu stworzenia i poprawienia kondycji zamieszkujących je morskich bezkręgowców. Odpowiednio prowadzone akwarium to nie tylko regularna podmiana wody i wydajny filtr, żeby akwarium wyglądało jak najlepiej, a nam właścicielom małego kawałka oceanu w domu sprawiało jak najwięcej przyjemności, trzeba zadbać o odpowiednią równowagę biologiczną w naszym zbiorniku. Dojrzewanie akwarium morskiego przebiega wolniej niż w akwariach słodkowodnych, stąd też należy regularnie od startu akwarium dozować preparaty z bakteriami wpływające na łagodniejszy proces stabilizacji parametrów wody. Przydatne również okażą się produkty obniżające stężenie toksycznego amoniaku oraz odmulacze w płynie oczyszczające akwarium z resztek niezjedzonego pokarmu i odchodów ryb.
W przypadku akwarium morskiego, parametry wody kranowej nie mają większego znaczenia, ponieważ wykorzystujemy wodę przefiltrowaną przez filtr RO. Ważne jest jej odpowiednie preparowanie przed wlaniem do akwarium słonowodnego. Żeby uzyskać wodę morską o odpowiednim zasoleniu podstawą jest użycie mieszanek soli bogatych w pierwiastki śladowe oraz bufory KH stabilizujące twardość węglanową na odpowiednim poziomie.
Znajdują się tu również suplementy z aminokwasami poprawiające przebieg fotosyntezy i wybarwienie korali. Zestawy produktów uzupełniające niedobory metali ciężkich jodu oraz strontu, występują w niewielkich ilościach, usuwają je pracujące filtry i odpieniacze białek, a są niezbędne do hodowli koralowców w akwarium morskim.
W przypadku wystąpienia niebezpiecznych chorób, w podkategorii leki i witaminy znajdziemy preparaty lecznicze bezpieczne dla wrażliwych organizmów morskich oraz witaminy poprawiające ogólną kondycję zwierząt i wspierające proces rekonwalescencji po leczeniu.
W szerokiej gamie produktów dla koralowców oferujemy także dipy służące do przeprowadzania kwarantanny nowo zakupionych delikatnych organizmów słonowodnych.

  • nowość
do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium