Chemia i preparaty do akwarium

Bardzo obszerna kategoria zawierająca niezbędne preparaty wykorzystywane w akwarium słodkowodnym. Produkty zostały umieszczone w kilku podkategoriach ułatwiających poruszanie się po tej zakładce. Żeby akwarium słodkowodne wyglądało jak najlepiej, należy zadbać o odpowiednią równowagę biologiczną w naszym zbiorniku.

Woda z kranu do akwarium wymaga zastosowania preparatów do uzdatniania

Woda z kranu mimo tego, że ma coraz lepsze parametry, nie jest idealna i nie należy wlewać jej bezpośrednio do akwarium. Mogą w niej występować zagrażające zdrowiu i życiu zwierząt akwariowych jony miedzi oraz metale ciężkie. Odpowiednie przygotowanie wody wodociągowej zapewniają akwarystyczne uzdatniacze wody eliminujące metale ciężkie oraz chlor. Zależnie od planowanej obsady odczyn wody trzeba wyregulować tak, żeby zwierzęta miały optymalne warunki do życia. Wszystkie próby zmiany pH należy przeprowadzać powoli i kontrolować testami bieżące parametry.
Stosując wodę z filtra odwróconej osmozy dla większości zwierząt, należy ją odpowiednio remineralizować dedykowanymi preparatami dostępnymi w formie soli do samodzielnego rozpuszczania lub gotowych roztworów. Podobnie jak w przypadku zmiany pH, mineralizację przeprowadzamy pod stałą kontrolą
mierników lub testów na twardość ogólną i węglanową w celu uzyskania założonych parametrów.
W tych podkategoriach dostępne są również preparaty
zwalczające glony, niechcianych lokatorów akwarium jak np. wypławki i ślimaki czy produkty usuwające zmętnienie wody.

Zwalczanie chorób w akwarium

W podkategorii bakterie znajdują się produkty zawierające żywe i uśpione kultury bakterii oraz pożywki dla nich. Odpowiadają za szybsze i mniej problematyczne dojrzewanie akwarium. Odpowiednio dobrane szczepy bakterii poprawiają biologiczną filtrację w akwarium. Szczepy bakterii zostały również zaprzęgnięte do czyszczenia podłoża. Tak zwane odmulacze w płynie to selekcjonowane kolonie bakterii umiejące rozkładać zanieczyszczenia organiczne osiadłe na dnie akwarium.
Podkategorie 
leki i witaminy akwarystyczne zawiera preparaty lecznicze, pielęgnacyjne i wspierające ryby akwariowe w walce z chorobami wywołanymi przez pasożyty, bakterie i grzyby. Znajdują się tam również produkty poprawiające odporność zwierząt.

 

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium