Rośliny do akwarium

Akwarystyka słodkowodna nie jedno ma imię. Wielu miłośników podwodnych światów decyduje się na uprawę roślin akwariowych, stawiając je na równi lub ponad zwierzęta wodne. Zbiorniki holenderskie oraz naturalne akwaria krajobrazowe skupiają coraz większą uwagę akwarystów. Rośliny to nie tylko kwestia estetyczna. Obsadzone nimi akwarium jest gwarantem niskiego stężenia związków takich jak azotany oraz fosforany, których podniesione stężenie przyczynia się do rozwoju glonów oraz powoduje osłabienie odporności ryb.
W naszej szerokiej ofercie roślin akwariowych mamy gatunki proste w uprawie, które idealne sprawdzą się dla początkujących akwarystów oraz takie, które wymagają poświęcenia więcej uwagi względem optymalnych parametrów wody. Różnorodność dostępnej flory sprzyja planowaniu kolejnych pięter roślinności. Oferujemy niskie gatunki idealne na pierwszy plan akwarium, nieco większe, które sadzimy w środkowej strefie. Oraz wysokie rośliny, zajmujące miejsce na trzecim planie, które poza niewątpliwymi walorami estetycznymi mogą zasłaniać urządzenia techniczne jak grzałki i filtry. Dobierając gatunki do swojego akwarium, należy kierować się ich wymaganiami. Powinniśmy zwrócić uwagę na warunki świetlne, odpowiednie podłoże oraz prawidłowo zbilansowane względem posadzonych gatunków nawożenie.
Proponujemy rośliny z upraw podwodnych (submersyjne), nadwodnych emersyjnych jak żabienice czy kryptokoryny oraz produkowane w ściśle kontrolowanych warunkach rośliny z kultur In vitro. Szeroka i stale rosnąca oferta mchów oraz epifitów jak anubiasy, mikrozoria czy bucephalandry zapewnia nowe gatunki, które mają cieszyć oko wszystkich akwarystów.
W naszej ofercie znajdują się również wszystkie niezbędne akcesoria i produkty pielęgnacyjne zapewniające prawidłowy wzrost roślin.

 

 

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium