Mineralizatory do akwarium

Mineralizatory to mieszanki pierwiastków, które stosujemy do regulowania odczynu wody oraz uzupełniania podstawowych pierwiastków budujących twardości wody min. magnez oraz wapń.

Filtr RO

Woda z kranu nie zawsze jest idealna, często jest bardzo zasadowa, a jej parametry chemiczne są mocno zmienne na przestrzeni roku. Jest odpowiednia do picia, ale w akwarium nie spełnia wymagań ryb wód miękkich. Problematyczne dla akwariów roślinnych są jej nieodpowiednie proporcje i stężenia minerałów. Dla akwarystów rozwiązaniem jest produkowanie wody przez filtr odwróconej osmozy. To proste urządzenie, dzięki któremu otrzymujemy wodę niemal idealnie czystą, pozbawioną zanieczyszczeń o zerowych twardościach. Czystość wody RO możemy zbadać za pomocą miernika TDS informującego o wszystkich rozpuszczonych w wodzie związkach lub wykonując akwarystyczne testy na twardość i zasadowość wody.

Po co mineralizować wodę?

Woda z filtra RO, choć czysta to nie zawiera minerałów, które stabilizują jej odczyn (pH), odpowiadają za prawidłowy wzrost roślin. Dodatek odpowiednich minerałów w dobrze dobranych proporcjach pozwala stworzyć w akwarium środowisko, w którym wymagające rośliny akwariowe, gatunki krewetek z rodzaju Caridina czy ryby wód kwaśnych będą rozwijać się prawidłowo.

Jaki mineralizator do akwarium wybrać?

Jałową wodę pozyskaną z filtra odwróconej osmozy remineralizujemy za pomocą preparatów, które wzbogacają wodę i stabilizują jej parametry na zamierzonym poziomie zależnie od ilości dodanych preparatów. Mieszanki odpowiednich minerałów dostępne są w formie proszku, który należy rozpuścić w mniejszej objętości wody przed podaniem do akwarium oraz roztworów gotowych do mieszania z wodą RO. Oferta mineralizatorów jest bardzo szeroka, możemy wyróżnić takie wpływające na twardość ogólną, węglanową oraz podnoszące obie twardości w odpowiednich proporcjach.

 
Calcium - Ca wapń growise 500ml
szt.
Calcium - Ca wapń growise 500ml
Producent: Growise
Cena: 44,99 zł
Seachem equilibrium 300g mineralizator wody ro
Seachem equilibrium 300g mineralizator wody ro
Producent: SEACHEM
Cena: 52,90 zł
do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium