Wkłady mechaniczne – gąbki, włókniny i waty

 

Wkłady takie jak włóknina i gąbki w akwarium morskim odpowiadają za poprawienie klarowności poprzez wychwytywanie najdrobniejszych zanieczyszczeń krążących w słonej wodzie. Wraz z pracującym odpieniaczem odpowiadają za filtrację mechaniczną. Zmętnienia powstają na skutek unoszenia się w wodzie pyłu z żywej skały bądź piasku z dna akwarium.
Gąbki są najbardziej znanym i najbardziej uniwersalnym medium stosowanym w filtracji. Świetnie oczyszczają wodę z zanieczyszczeń unoszących się w wodzie, są obojętne dla parametrów wody. Można stosować ten rodzaj wkładu w każdym akwarium. Gąbki dostępne są w różnych gęstościach, grubościach oraz formatach, które można docinać i używać jako wkłady filtracji wstępnej w filtrach kaskadowych, panelach filtracyjnych i sumpach. Gąbki mogą być również stosowane jako separatory między innymi rodzajami wkładów w filtrach. Gradację gąbek określa się liczbą ppi, oznacza to ilość oczek na cal kwadratowy. Im wyższy współczynnik ppi tym gąbka jest gęstsza.

Waty i włókniny to syntetyczne wkłady o bardzo dużej gęstości. Dzięki temu rewelacyjnie wychwytują najdrobniejsze zanieczyszczenia unoszące się w toni akwarium morskiego. Wkłady mechaniczne w formie wat i włóknin nie reagują w żaden sposób z wodą ani nie wpływają na jej parametry. Można ich używać w akwarium słodkowodnym oraz morskim. Włókniny możemy stosować w każdym rodzaju filtra, jeśli tylko ma miejsce, w którym można je ulokować. Służą jako ostatni wkład kończący proces filtracji. Dzięki wacie możemy również szybciej uporać się z zakwitem lub zmętnieniem wody w akwarium, wymieniając regularnie ten rodzaj mediów filtracyjnych. Włókniny, z naszej oferty tworzą bardzo bogatą kategorię. Mamy produkty dedykowane do konkretnych filtrów, ale również włókniny o różniej gramaturze opakowań, które można docinać według potrzeb.

 

 

 

Wkłady mechaniczne- gąbki, włókniny i waty

GĄBKA FILTRACYJNA WKŁAD SZARA KW 20x12cm
GĄBKA FILTRACYJNA WKŁAD SZARA KW 20x12cm
Producent: AKWARIUM24
Cena: 14,50 zł
do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium