Oświetlenie

Efektowność akwarium morskiego to w dużej mierze gra świateł. Odpowiednio dobrana barwa, czas oświetlania oraz jej intensywność wpływa nie tyko na to jak postrzegamy akwarium, ale umożliwia koralowcom przeprowadzanie procesu fotosyntezy. Prawidłowo dopasowane oświetlenie eksponuje mnogość kolorów podwodnego morskiego świata.
Woda morska jest specyficzna pod względem przepuszczalności fal oświetlenia. Działa ona jak filtr nieprzepuszczający do wnętrza zbiornika promieniowania o niskiej temperaturze (czerwone światło). Do akwarium dociera jedynie światło o wysokich wartościach temperatury barwowej. W naturze wygląda to tak, że im głębiej zanurkujemy na rafie, tym bardziej niebieskie światło (aktyniczne o wysokiej barwie 20000 Kelvinów) odbiera nasze oko. Do oświetlenia akwarium morskiego stosujemy barwę białą oraz aktyniczną.
Oświetlenie stosowane w akwarystyce morskiej opiera się technologii LED, jest to energooszczędne źródło światła, charakteryzujące się długą bezawaryjną pracą urządzeń wykorzystujących to rozwiązanie. Akwaria morskie wymagają 12-15 godzinnego cyklu naświetlania w ciągu doby. Znaczącym ułatwieniem w ustawieniu czasu oraz barwy światła są sterowniki oświetlenia. Część lamp ma wbudowane sterowniki, do innych można je dokupić osobno jako rozwiązanie optymalizujące źródło światła.
Wybór oświetlenia zależy od rodzaju akwarium, na jakie postawimy. Akwaria z pokrywą wykorzystują świetlówki led, które łatwo zainstalujemy wewnątrz pokrywy. Do akwariów otwartych można zastosować belki stawiane na bocznych krawędziach akwarium lub też lampy z uchwytami umożliwiającymi podwieszane do sufitu. Wszystkie te rozwiązania oferują przeróżne możliwości aranżacyjne wewnątrz, jak i w najbliższym otoczeniu akwarium.

 

  • nowość
  • nowość
  • nowość
Pokrywa aluminiowa na dowolny wymiar
Pokrywa aluminiowa na dowolny wymiar
Producent: AQUASTEL
Cena: 1,00 zł
Aquastel lampa glass led blue 24w 90cm
Aquastel lampa glass led blue 24w 90cm
Producent: AQUASTEL
Cena: 220,49 zł
Aquastel lampa glass led blue 30w 105cm
Aquastel lampa glass led blue 30w 105cm
Producent: AQUASTEL
Cena: 251,99 zł
do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium