Ogrzewanie i Chłodzenie

Temperatura wody w akwarium to jeden z najważniejszych parametrów wody, o jaki powinniśmy zadbać, opiekując się akwarium. Większość hodowanych w akwariach ryb pochodzi z tropikalnych regionów świata, gdzie temperatura wody utrzymuje się na poziomie 23-29 stopni Celsjusza. Naszym zadaniem jest utrzymanie optymalnych warunków cieplnych dla konkretnych gatunków. Każde akwarium powinno być zaopatrzone w termometr do monitorowania temperatury oraz w urządzenie, które zapewni oczekiwaną temperaturę. Grzałki akwarystyczne, są odpowiedzialne za podgrzewanie wody akwariowej do oczekiwanego pułapu. Obecnie większość grzałek posiada wbudowany termostat automatycznie włączający grzałkę w razie spadku temperatury. Grzałki wyposażone są w potencjometry bądź przyciski, którymi ustawiamy pożądaną temperaturę.

Grzałki dzielimy ze względu na sposób montażu. Posiadamy w ofercie grzałki wewnętrzne montowane w akwarium w pełni zanurzeniowe oraz grzałki zewnętrzne przepływowe. Te drugie instalujemy na wężach filtra zewnętrznego.
Latem w czasie upałów należy zadbać o schłodzenie wody. Do tego celu przydadzą nam się wentylatory/coolery, ustawione tak, żeby dmuchały na powierzchnię wody, lub chłodziarki akwarystyczne.
Pamiętajmy, aby tak dobierać obsadę ryb w naszym akwarium, aby miały one zbliżone wymagania między innymi względem temperatury wody.

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium