Pompy obiegowe

Pompy obiegowe to specjalistyczne pompy akwarystyczne o wysokiej wydajność. Ich zadaniem jest podniesienie wody na wymaganą wysokość. Im większej mocy pompa, tym wyżej przepompuje wodę. Występują modele pomp, które mogą pracować zanurzone, jak i takie, które mogą pracować poza akwarium. Urządzenia te mają szerokie zastosowanie w akwarystyce. Możemy używać ich w akwariach słodkowodnych, morskich, oczkach wodnych, terrariach, paludariach oraz hydroponice.
W akwariach morskich wykorzystujemy je jako główne urządzenie wymuszające ruch wody w sumpach i panelach filtracyjnych. Dodatkowo służą do napędzania odpieniaczy białek. Mogą zasilać
chłodziarki akwarystyczne, lampy UV i grzałki przepływowe. Dobierając pompę, musimy zwrócić uwagę na jej moc i przepływ pod kątem tego, w jakim celu będzie używana. Podobnie jak w przypadku falowników występują różne modele pomp obiegowych. Takie, które mają stały przepływ oraz te z kontrolerami więc można ustawiać na nich przepływ, jaki jest potrzebny i zwiększać lub zmniejszać go według potrzeb.

 

 

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium