Opcje przeglądania

Pokrywy do akwarium

Już na etapie planowania zbiornika dokonujemy wyboru czy nasze akwarium będzie wyposażone w pokrywę z oświetleniem, czy też postawimy na akwarium otwarte z lampami opartymi na krawędziach lub podwieszonymi na linkach do sufitu.

Jakie funkcje pełni pokrywa akwariowa?

Przykrycie akwarium separuje taflę wody od mieszkania. Zmniejsza wilgotność w pomieszczeniu, gdzie stoi akwarium. Hamuje nadmierne parowanie, a co za tym idzie, również ogranicza osadzanie się kamienia na brzegach szyb. Pokrywa akwariowa ułatwia utrzymanie stałej temperatury. Woda tak szybko się nie wychładza, grzałki akwariowe włączają się rzadziej i oszczędzamy tym samym zużycie energii elektrycznej potrzebnej do ogrzania akwarium.

Stosując pokrywy, chronimy zwierzęta akwariowe przed szkodliwym działaniem środków chemicznych takich jak płyny do mycia szyb lub odświeżacze powietrza. Zmniejsza w znaczącym stopniu zanieczyszczenia osiadające na powierzchni wody jak kurz. Akwarium z przykrywką daje gwarancję, że ryby z tendencją do wyskakiwania, spłoszone ruchem przy zbiorniku czy włączeniem oświetlenia nie wyskoczą poza zbiornik. Pokrywa ogranicza też wędrówki ślimaków oraz zapędy krewetek do opuszczania akwariów. Pokrywa akwariowa jest miejscem montażu oświetlenia akwarium. Wyposażone są w wygodne otwory z klapką służące do karmienia ryb. W tylnej części obudowy znajdują się otwory służące do wyprowadzenia urządzeń technicznych jak kable zasilające filtr wewnętrzny, węże filtrów kubełkowych, czy napowietrzaczy.

Czym przykryć akwarium?

W naszej ofercie znajdują się pokrywy wykonane z tworzywa sztucznego, aluminium oraz szklane szyby nakrywkowe. Plastikowe pokrywy produkowane są w kolorze czarnym, na wymiar standardowych akwariów 40x25, 60x30, 80x35, 100x40, 120x40. Dostępne są w wersji prostej lub profilowanej (przednia szyba jest owalna). Aluminiowe pokrywy wykonywane są na deklarowany wymiar, tylko do zbiorników z prostą szybą frontową. Dostępne są w wielu kolorach, które można dobrać do szafki oraz pozostałych mebli w otoczeniu zestawu akwariowego. Estetyczne pokrywy z tworzyw posiadają w zestawie oświetlenie lub dają możliwość jego montażu.

Ofertę pokryw uzupełniają szyby separujące, służące przykryciu akwarium. Do których dostępne są uchwyty przeznaczone do różnych grubości akwariów.

  • nowość
  • nowość

 

 

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium