Opcje przeglądania

 

Akwarium morskie wymaga określonych parametrów wody do uzyskania której nie nadaje się woda pozyskana bezpośrednio z kranu ze względu na zawartość niepożądanych składników takich jak sole mineralne, metale ciężkie czy pochodne chloru, fluor. Woda, którą mieszamy z syntetycznymi solami, musi być idealnie czysta. Pozbawiona zanieczyszczeń mechanicznych, chemicznych i biologicznych. Odpowiednią wodę pozwoli uzyskać filtracja przez filtr odwróconej osmozy (ang. reverse osmosis).
Co to filtr odwróconej osmozy (RO)?

Filtr RO jest zestawem wkładów wykorzystujących ciśnienie wody wodociągowej do uzyskania wody pozbawionej zanieczyszczeń i minerałów.
Na filtr RO składają się moduły filtracji wstępnej odpowiedzialne za oczyszczanie mechaniczne wody przez wkłady z węglem aktywnym oraz polipropylenowe (sedymentacyjne), mają one za zadanie oczyścić wodę z cząsteczek wielkości do jednego mikrona (osady pyły zawiesiny). Wstępnie oczyszczona woda trafia na membranę, która jest głównym modułem tego filtra. Pory w membranie osmotycznej są tak niewielkie, że przeciskają się przez nie tylko cząsteczki wody. Otrzymujemy dzięki niej chemicznie czystą wodę pozbawioną minerałów i zanieczyszczeń. Skuteczność filtracji zależy od ciśnienia w instalacji wodnej, temperatury wody oraz wydajność membrany, która określana jest przez producenta w galonach na dobę (GPD).
Otrzymana woda pozbawiona jest twardości, jej jakość mierzymy testami na twardość lub miernikiem TDS określającym ilość rozpuszczonych w czystej wodzie cząsteczek, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie wody o wymaganych przez akwarystę wartościach, odpowiednio ją mineralizując lub zakwaszając.
Woda wykorzystywana do akwarium morskiego powinna być dodatkowo przefiltrowana przez korpus filtracyjny wypełniony 
żywicą jonowymienną w celu całkowitego jej demineralizowania. Filtr RO ma niewielkie wymiary, możemy montować go na stałe do instalacji hydraulicznej lub na czas pozyskiwania wody np. w miejsce słuchawki prysznicowej.

 

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium