Preparaty przeciwko glonom

Glony w akwarium występują zawsze. Niewielka ich ilość nie jest problemem, świadczy o tym, że akwarium jest dojrzałe. Stanowią dobre urozmaicenie diety zwierząt glonożernych jak zbrojniki, grubowargi, krewetki karłowate czy roślinożerne gatunki ślimaków. Gdy w akwarium glony intensywnie się rozrastają, stają się problemem. Zbyt ekspansywny rozwój glonów i zakwity powodują niższą jakość wody, szybko zmniejszają ilość dostępnego dla zwierząt tlenu. Dodatkowo jedokomórkowe glony moga powodować zmętnienia lub zakwity wody, glony wpływają też na obniżoną ogólną estetykę akwarium.

Profilaktyka w walce z glonami

Mniejsze ryzyko wystąpienia glonów to m.in. dobrze dobrana filtracja, duże regularne podmiany wody, odpowiednie ustawienie akwarium względem światła słonecznego czy użycie timera sterującego oświetleniem. Powinniśmy zadbać o odpowiednie warunki chemiczne wody, regularnie mierzyć stężenia NO2 NO3, PO4 oraz Fe dokładniejszymi niż testy paskowe, testami kropelkowymi.

Preparaty przeciw glonom w akwarium słodkowodnym

W przypadku inwazji glonów, gdy profilaktyka na niewiele się już przyda, pozostaje sięgnąć po specyficzną grupę preparatów akwarystycznych, jakimi są produkty przeciw glonom. Każdy producent w swojej ofercie ma przynajmniej jeden produkt dedykowany do walki z glonami. Z perspektywy akwarysty warto sprawdzić na ulotce czy dany specyfik jest w stanie zniszczyć gatunek glonów, z którym mamy problem oraz czy jest on bezpieczny dla mieszkańców naszego akwarium. Informacje o rodzajach glonów i przyczynach ich występowania w akwariach zostały umieszczone na naszym blogu.

Azoo Algae Away 250ml usuwa glony w akwarium
Azoo Algae Away 250ml usuwa glony w akwarium
Producent: AZOO PLUS
Cena: 42,10 zł
Azoo algae away 500ml usuwa glony w akwarium
Azoo algae away 500ml usuwa glony w akwarium
Producent: AZOO PLUS
Cena: 72,50 zł
Femanga algenstop general 1000ml na glony
Femanga algenstop general 1000ml na glony
Producent: FEMANGA
Cena: 89,90 zł

 

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium