Opcje przeglądania
Cena
  • od do

Pułapki na ślimaki w akwarium

W akwarium zdarzają się również nieproszeni goście. Należą do nich problematyczne gatunki ślimaków jak zatoczki, jeśli ich populacja jest utrzymywana ''w ryzach'' nie są problemem. Wręcz przeciwnie, pełnią funkcję ekipy sprzątającej, żywią się resztkami pokarmu, glonami, obumarłymi częściami roślin. Jeśli jest ich za dużo, stają się problematyczne. Nadmiar ślimaków jest niepożądany, zmniejszają estetykę akwarium, są zasysane do filtra, mogąc zablokować wirnik lub rurki.
Podstawowym sposobem ograniczania liczebności ślimaków jest nieprzekarmianie zwierząt w akwarium. Im więcej pokarmu będzie zalegało na dnie, tym ślimaki będą mnożyły się intensywniej. J
eśli nie chcemy stosować preparatów przeciwko ślimakom (nie powinniśmy ich stosować, gdy posiadamy w akwarium delikatne ryby a przede wszystkim bezkręgowce) z pomocą przychodzą pułapki na ślimaki. Są to bardzo przydatne prostej budowy urządzenia, w których umieszczamy pokarm w tabletce. Karma zwabia ślimaki, które wchodzą do pułapki, ale dzięki specjalnym zapadkom nie mogą z niej wyjść. Urządzenia są tak konstruowane, żeby ryby nie miały możliwości wyjadania pokarmu z pułapki. W ofercie mamy również pułapki na bardziej kłopotliwe od ślimaków wypławki.

 

 

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium