Opcje przeglądania
Cena
  • od do

 

Pułapki na ślimaki

W akwarium zdarzają się również nieproszeni goście. Należą do nich np. ślimaki.
Jeśli chodzi o ślimaki zatoczki, jeśli ich populacja jest utrzymywana ''w ryzach'' nie są problemem, wręcz przeciwnie, pełnią rolę ekipy sprzątającej, żywią się resztkami pokarmu, glonami, obumarłymi częściami roślin. Jeśli jest ich za duża populacja stają się problemem. To samo tyczy się gatunków które, niszczą i zjadają rośliny. Ślimaki świderki natomiast również pełnią pożyteczną rolę przekopując dno, likwidują strefy beztlenowe. Nadmiar ślimaków jest niepożądany, zmniejszają estetykę, produkują odchody, są zasysane do filtra mogąc zablokować wirnik, rurki itd.
Podstawową rzeczą jest nieprzekarmianie zwierząt w akwarium im więcej pokarmu będzie zalegało na dnie tym ślimaki będą się intensywniej mnożyły. Jeśli nie chcemy stosować preparatów przeciwko ślimakom ( a nie powinniśmy ich stosować gdy posiadamy w akwarium delikatne ryby a przede wszystkim bezkręgowce) na pomoc przychodzą pułapki na ślimaki.
Są to bardzo przydatne prostej budowy urządzenia w których umieszczamy pokarm w tabletce. Pokarm zwabia ślimaki, które wchodzą do pułapki ale dzięki specjalnym zapadkom nie mają możliwości z niej wyjść. Ryby nie mają możliwości wyjadania pokarmu z pułapki.
Poniżej możecie zapoznać się Państwo z ofertą pułapek dostępnych w naszej ofercie.

 

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl