Szanowni Państwo, cieszymy się, że trafiliście na stronę naszego sklepu Akwarium24

 

Jeśli już tu jesteście, domyślamy się, że akwarystyka stała się obiektem Waszego zainteresowania. Niezależnie czy jesteście Państwo doświadczeni w tym pięknym hobby, czy dopiero zaczynacie swoją przygodę z podwodnym światem, będziemy dokładać największych starań, aby sprostać Państwa oczekiwaniom. Zapraszamy do zakupów, a w przypadku pytań i wątpliwości - do kontaktu z pracownikami Działu Obsługi Klienta. Życzymy Państwu udanych zakupów oraz satysfakcji czerpanej z pięknego hobby, jakim jest akwarystyka.

Ale jak to wszystko się zaczęło?

Pierwsze hodowle ryb w celach konsumpcyjnych i rozrywkowych datuje się na co najmniej 2500 lat p.n.e., które to prowadzili Sumerowie. W Azji, a dokładniej w starożytnych Chinach hodowano Karasie złociste, od których wywodzą się różnorodne formy hodowlane tych ryb m.in. bardzo popularne Welony. Chińczycy hodowali je w ogrodowych oczkach wodnych, glinianych wazach oraz donicach. Do Europy akwarystyka dotarła w XIX w. Wtedy to badacze zaczęli sprowadzać egzotyczne gatunki ryb i podejmowali się próby ich utrzymania i hodowli. W tamtych czasach akwarystyka była bardzo ekskluzywnym hobby. Akwaria znajdowały się jedynie u zamożnych. W dzisiejszych czasach akwarystyka jest już bardzo popularną dziedziną i wiele osób poświęca swój wolny czas na to piękne hobby. Z każdym rokiem dziedzina, jaką jest akwarystyka, rozwija się bardzo dynamicznie dzięki nowym rozwiązaniom technicznym oraz rozwojowi nauki.

 

AKWARYSTYKA SŁODKOWODNA

Akwarystyka słodkowodna jest jednym z działów akwarystyki. Jest to najbardziej popularny rodzaj akwariów posiadanych przez hobbystów. Ten dział akwarystyki specjalizuje się w hodowli i zapewnieniu jak najlepszych warunków do utrzymania w akwariach roślin i zwierząt słodkowodnych, czyli zamieszkujących wody śródlądowe.

Akwaria słodkowodne dzielmy na akwaria:
• Towarzyskie/ogólne/wielogatunkowe
Biotopowe/środowiskowe
• Holenderskie/roślinne
• Naturalne/ akwarium w stylu Nature

W naszym sklepie macie Państwo możliwość skompletowania wszystkich niezbędnych produktów do założenia i użytkowania akwariów słodkowodnych.

Zapraszamy do zapoznania się z produktami z poniższych podkategorii.

 

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl