Testy i mierniki

Aby cieszyć się jak najpiękniejszym akwarium morskim oraz zdrowiem ryb i hipnotyzującym wyglądem koralowców należy zadbać o jak najlepsze warunki fizykochemiczne wody. Odpowiednia wartość parametrów względem planowanej obsady akwarium to kluczowy warunek do pięknego tętniącego życiem zbiornika morskiego. W tym celu przeprowadzamy regularnie testy wody. Przed wpuszczeniem ryb do akwarium należy wykonać testy na związki azotowe, aby sprawdzić, czy proces dojrzewania zbiornika
dobiegł końca, a cykl azotowy został zamknięty. W dojrzałym już akwarium kontrolujemy poziom związków m.in. fosforowych, odczyn oraz twardość wody. Warto również zaopatrzyć się w testy monitorujące poziom Ca, Mg, które są niezwykle ważne, ponieważ z tych pierwiastków korale budują swój szkielet. Testy kropelkowe dostępne są pojedynczo oraz w zestawach zawierających wszystkie niezbędne odczynniki do zmierzenia podstawowych parametrów wody morskiej. Ważną kwestią jest cykliczne badanie parametrów wody. W akwariach zmiany parametrów wody następują dynamicznie, w początkowym etapie działania akwarium morskiego tylko dzięki pomiarom możemy zareagować na czas, żeby utrzymać odpowiednie stabilne parametry bez straty w obsadzie akwarium.
Testy oraz mierniki pozwalają świadomie podawać pierwiastki, których w akwarium jest zauważalny niedobór oraz informują o jakości wody i pojawiającej się potrzebie częściowej jej podmiany.

Sera nitrate - precyzyjny test no3 azotany
Sera nitrate - precyzyjny test no3 azotany
Producent: Sera
Cena: 52,30 zł
Sera ph-test  kontorla wartości ph
Sera ph-test kontorla wartości ph
Producent: Sera
Cena: 31,90 zł
Jbl proaqua ca wapń test kropelkowy uzupełnienie
Jbl proaqua ca wapń test kropelkowy uzupełnienie
Producent: JBL
Cena: 34,90 zł
do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium