Karmniki do akwarium

Oprócz odpowiednich warunków bytowania ważną rzeczą jest odpowiednia dieta i karmienie naszych ryb. Często akwaryści zmagają się z problemem podczas karmienia ryb. Problemem tym jest np. rozpływanie się pokarmu po całej tafli wody a w przypadku używania skimmera wciąganie pokarmu do skimmera lub filtra. Odłączanie urządzenia zajmuje dodatkowo czas. A zdarza się, że nie pamiętamy o ponownym włączeniu sprzętu. O ile w przypadku samodzielnego skimmera nie jest to problem, ale w przypadku niewłączeniu filtra możemy przysporzyć sobie wielu problemów. W takiej sytuacji bardzo fajną alternatywą są karmniki pływające ograniczające rozpływanie się pokarmu po całej tafli wody. Pokarm podawany jest w jednym miejscu.

Występują karmniki wolnopływające oraz karmniki na przyssawki i wysięgnikiem, który dostosowuje się do poziomu wody w zbiorniku. Ale co w momencie gdy planujemy urlop bądź wyjazd, a nie mamy możliwości, aby ktoś w czasie naszej nieobecności? W dzisiejszych czasach nie ma z tym problemu. Mamy do dyspozycji automatyczne karmniki dla ryb. Są to urządzenia na baterie, których zadaniem jest dozowanie pokarmu do akwarium bez ingerencji człowieka. Karmniki automatyczne różnią się od siebie są bardziej lub mniej zaawansowane jeśli chodzi o rozwiązania techniczne. Są to karmniki proste mechaniczne umożliwiające jedno lub dwa karmienia w ciągu doby o równych odstępach czasu.

Występują też karmniki elektroniczne posiadające więcej możliwości ustawień jeśli chodzi o pory karmienia oraz ilość dozowań w ciągu dnia. Właściciel musi jedynie pamiętać o uzupełnieniu pokarmu w dozowniku. Karmniki możemy uzupełniać zarówno pokarmem w granulacie jak i w płatkach. Ustawiamy też ilość dozowanego pokarmu podczas karmienia.
Rozwiązanie to jest bardzo wygodne nie tylko podczas wyjazdów, ale i na co dzień, szczególnie dla osób, które dużo czasu spędzają poza domem. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi w naszym sklepie produktami z tej kategorii.

 

 

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl