Opcje przeglądania
Cena
  • od do

 

Świetlówki (led t5,t8)

Na przestrzeni lat technika świetlna bardzo się rozwinęła. Kiedyś nikt nie słyszał o specjalistycznych lampach do akwariów. Używano zwykłych żarówek.
Wraz z rozwojem technicznym w akwarystyce zaczęto stosować świetlówki. Początkowo były to świetlówki typu t8, ten rodzaj świetlówek do dzisiaj jest stosowany i ma swoich zwolenników.
Następnie pojawiły się świetlówki nowszej generacji typu t5. Świetlówki t8 to standardowe grube rury oświetleniowe. Typ t5 są to świetlówki cienkie. Różnicą jest też różnica mocy przy wymiarach. Przykładowo świetlówka t8 o mocy 18W ma standardowo ok 60 cm długości, świetlówka t5 przy długości ok 55 cm jest mocy 24W. Czyli stosując technologię t5, możemy uzyskać więcej światła niż z t8 o podobnej długości. Na przestrzeni lat rozwija się też wybór, jeśli chodzi o barwę światła. Świetlówki mają też swoją żywotność. Powinniśmy wymieniać je mniej więcej raz do roku.
Wszystko zależne test też od długości świecenia. Im krócej w ciągu dnia świetlówka działa, tym dłuższa będzie jej żywotność.
Często użytkownicy nie wymieniają świetlówek, bo ''działają'' ale musimy pamiętać, że mimo tego, że działają, tracą swoje właściwości świetlne. I nie emitują już widma światła o odpowiednich parametrach. Musimy też brać pod uwagę, że świetlówki zarówno t5, jak i t8 podczas pracy emitują też ciepło.
Jednym z nowszych rozwiązań, które się pojawiło, są świetlówki ledowe. Są to świetlówki energooszczędne. Pobierają dużo mniej prądu niż świetlówki tradycyjne a przy tym świecą intensywniej. Świetlówki led też nie nagrzewają się, mają dużą niższą emisję ciepła niż technologia t5 i t8. Posiadamy w ofercie świetlówki ledowe, które można zamontować w każdej pokrywie, używając uchwytów. Świetlówki ledowe posiadają swoje oddzielne zasilanie.

Aquastel lampa glass led plant 42w 150cm
Aquastel lampa glass led plant 42w 150cm
Producent: AQUASTEL
Cena: 359,90 zł
Aquastel lampa glass led blue 30w 105cm
Aquastel lampa glass led blue 30w 105cm
Producent: AQUASTEL
Cena: 251,99 zł
Aquastel lampa glass led blue 24w 90cm
Aquastel lampa glass led blue 24w 90cm
Producent: AQUASTEL
Cena: 220,49 zł
Aquastel lampa glass led blue 7w 30cm
Aquastel lampa glass led blue 7w 30cm
Producent: AQUASTEL
Cena: 93,90 zł
do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium