Butle CO2 do akwarium

Żeby dostarczyć do akwarium dwutlenek węgla, musimy posiadać butlę. Rozróżniamy dwa rodzaje butli. Jednorazowe oraz wielokrotnego użytku butle wysokociśnieniowe, które możemy nabijać ponownie gazem.
 
Butle jednorazowe wyglądem przypominają puszki dezodorantów lub lakierów. Po skończeniu się gazu nie ma możliwości kolejnego uzupełnienia pojemnika. Drugim rodzajem są butle wysokociśnieniowe. Te można nabijać wielokrotnie w punktach zajmujących się sprzedażą i regeneracją butli z gazami technicznymi. Butle jednorazowego użytku podłączamy do dyfuzorów w formie dzwonu. Dzwony te są zawieszone w akwarium. Gaz rozpuszcza się w wodzie i ubywa z dzwonu. Po opróżnieniu się dzwonu trzeba go uzupełnić, naciskając dozownik w butli. Zaletą takich butli jest niska cena. Aczkolwiek trzeba pamiętać o nabijaniu ręcznym dzwona. Gaz też dosyć szybko się kończy.
 
Butle ciśnieniowe możemy podłączyć pod dowolny typ dyfuzora. Butla CO2 musi posiadać reduktor do regulacji ciśnienia. Butle można podłączyć do klasycznych dyfuzorów lub do dyfuzorów montowanych na wężach filtra zewnętrznego poprawiającego rozpuszczanie gazu. Butle, które posiadamy w sprzedaży, oferujemy w trzech rozmiarach: 2l, 5l, 8l. Butle, które oferujemy są napełnione, oraz posiadają wymaganą legalizację.
Jbl proflora co2 refill bio zestaw
Jbl proflora co2 refill bio zestaw
Producent: JBL
Cena: 36,60 zł
Plantis butla butla co2 1000ml uzupełnienie
Plantis butla butla co2 1000ml uzupełnienie
Producent: PLANTIS
Cena: 23,90 zł
do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium